VW Beach Pro Tour Futures 2022

Tak się tworzy historia! Monta Beach Volley Club z wielkim sukcesem

Cztery medale - tak fantastyczny wynik polskich par był marzeniem kibiców polskiego beach volleya. Wiadomo, że marzenia się spełnia, a trzy biało-czerwone duety zrobiły to w Monta Beach Volley Club w trakcie Beach Pro Tour Futures Warsaw 2022 presented by Monta. Trybuny przy boisku głównym odleciały, a sam koniec turnieju odegrano Mazurka Dąbrowskiego dla trzech polskich par męskich.

Jako pierwsze do finału awansowały młodziutkie Ukrainki. Duet Khmil/Lazarenko przed przyjazdem do Polski wywalczył mistrzostwo Europy do lat 20, a w Monta Beach Volley Club kontynuował udane występy. Szwedki nie miały z rywalkami większych szans i mecz zakończył się w dwóch setach. Po tym starciu trybuny wypełniły się, bowiem na boisko wybiegły reprezentantki Polski Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Biało-czerwone rozegrały fantastyczne spotkanie. Mimo że Chinki również prezentowały się solidnie, to duet Kociołek/Łodej był cały czas mały kroczek z przodu i po dwóch setach cieszył się z awansu do finału.

Po kolejnym meczu wiadomo było, że polscy kibice będą świętować niezależnie od wyniku. O finał walczyły dwie polskie pary - Michał Kądzioła i Marcin Ociepski oraz Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk. W całym starciu to Ci pierwsi prowadzili grę pod swoje dyktando i pewnie awansowali do gry o złoto. Drugi męski półfinał sprawił, że turniej stanął przed szansą wpisania się mocno w historię polskiej siatkówki plażowej. Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak w bardzo dobrym stylu pozostawili w pokonanym polu Litwinów i jako druga polska dwójka awansowali do finału. Tym samym w całości biało-czerwone podium turnieju mogło stać się faktem.

Mecz o brąz kobiet był ostatnim w turnieju bez udziału polskich dwójek. Pary z Chin i Szwajcarii stworzyły ciekawe widowisko, zakończone tie-breakiem, po którym medale wywalczyły Yuan Lvwen i Jie Dong. W męskim starciu o najniższy stopień podium pisała się historia polskiej siatkówki plażowej. Litwini byli silni, ale Miłosz Kruk i Mikołaj Miszczuk walczyli do samego końca, a ich determinacja pozwoliła wygrać to spotkanie. To oznaczało jedno - historyczne trzy medale dla polskich drużyn męskich. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by w turnieju tej rangi podium należało tylko do biało-czerwonych par.

Finały to już kumulacja emocji w Monta Beach Volley Club. Pierwsze o wygraną w całym turnieju walczyły siatkarki - co najważniejsze - reprezentantki Polski Katarzyna Kociołek i Marta Łodej. Po drugiej stronie siatki stanęły świeże mistrzynie Europy do lat 20. Obie pary stworzyły fantastyczne widowisko, które musiał rozstrzygnąć tie-break. Ukrainki Anhelina Khmil i Tetiana Lazarenko, na fali ostatniego dużego sukcesu, zagrały go lepiej, świetnie broniły i to one wskoczyły na najwyższy stopień podium.

O tym, że złoto trafi w polskie ręce, wiadomo było już wcześniej. Pozostawało jedynie pytanie, w które. Spodziewano się zaciętego i emocjonującego spotkania. Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak od początku do końca starali się odpierać ataki rywali, ale Michał Kądzioła i Marcin Ociepski zagrali koncertowo. Nie dali sobie mocniej zagrozić i po dwóch setach cieszyli się ze złotych medali Beach Pro Tour Futures Warsaw 2022 presented by Monta.
- W Monta Beach Volley Club grało nam się bardzo dobrze. Byłyśmy tu od kwalifikacji i bardzo cieszymy się, że udało nam się dotrzeć tak daleko w turnieju głównym. Miejsce jest świetne dla siatkówki plażowej, nad wodą, z super boiskami. Panuje tu wspaniała atmosfera dla siatkówki plażowej. Wszyscy są mili i pomocni, niczego nam tu nie brakowało. Jeśli tylko będzie organizowany tu kolejny turniej, my przyjedziemy na pewno - podsumowała reprezentantka Szwecji, Sanna Thurin, która wspólnie z siostrą uplasowała się tuż za podium.

Monta Beach Volley Club

ul. M. Zaruskiego 12
00-468 Warszawa

 
(+48) 510 270 501
 
boiska@montaclub.com.pl
 
JESTEŚMY OTWARCI:
pn. - czw.: 9:00 - 22:00
pt. - ndz.: 9:00 - 23:00
 
ZNAJDŹ NAS: