VW Beach Pro Tour Futures 2022

Historyczny dla polskiej plażówki turniej w Monta Beach Volley Club

W sobotę wieczorem poznaliśmy czołówkę drużyn Beach Pro Tour Futures Warsaw 2022 presented by Monta, która powalczy o medale. Jak się okazało, rywalizacja w warszawskim turnieju zakończy się historycznym wynikiem dla polskiej siatkówki plażowej, bowiem w zmaganiach siatkarzy trzy z czterech par to polskie duety. O medale powalczą też Polki.

Sobota w rywalizacji Beach Pro Tour Futures Warsaw 2022 presented by Monta obfitowała w mecze, w których grały biało-czerwone duety. Reprezentantki Polski w rundzie otwierającej dzień odniosły dwa zwycięstwa w bardzo ciekawych spotkaniach. Kinga Legieta i Jagoda Gruszczyńska wygrały z Czeszkami, natomiast Agata Ceynowa i Patrycja Jundziłł pokonały cypryjską parę Nyström Er./Konstantopoulou. To spotkanie jednak nie zostało dokończone ze względu na kontuzję barku blokującej Cypryjek.
W kolejnych starciach w 1/8 finału swój udział w turnieju zakończył duet Legieta/Gruszczyńska, który przegrał 0:2 ze Szwedkami. Kolejne bardzo dobre starcie zagrała natomiast dwójka Ceynowa/Jundziłł, która wygrała 2:1 z Łotyszkami i w ćwierćfinale trafiła na swoje koleżanki z reprezentacji - Katarzynę Kociołek i Martę Łodej. Przed tym meczem warunki pogodowe uległy znacznemu pogorszeniu, a nad Monta Beach Volley Club nadciągnęła burza. Bardzo rzęsisty deszcz przerwał polski ćwierćfinał na jakiś czas, a po wznowieniu gry do strefy medalowej, po tie-breaku, awansowała dwójka Kociołek/Łodej.
Sobotnie zmagania siatkarzy nie rozpoczęły się optymistycznie. Jakub Szałankiewicz i Mateusz Florczyk, po dobrym pierwszym secie, przegrali kolejne dwa i pożegnali się z turniejem. W 1/8 finału zagrały trzy polskie duety i wszystkie wskoczyły do ćwierćfinału. Michał Kądzioła i Marcin Ociepski wrócili do gry i pokonali Litwinów 2:0, Michał Korycki i Martin Chiniewicz pokonali Austriaków, którzy wyeliminowali Szałankiewicza i Florczyka, a Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak okazali się lepsi od Czechów. W 1/4 finału, po dwóch wygranych, czekali już Miłosz Kruki Mikołaj Miszczuk.
Gdy w turnieju siatkarzy wyłoniono ćwierćfinalistów, wiadomo już było, że będą to wyjątkowe zawody. W każdym z czterech meczów o strefę medalową zagrała polska dwójka. Finalnie, w czwórce znalazły się trzy pary z naszego kraju. Orlen Team Kruk/Miszczuk stoczył niezwykle trudne, ale zwycięskie starcie z Norwegami, Kądzioła/Ociepski pokonali Chińczyków, a Janiak/Brożyniak okazali się lepsi od dwójki z Niderlandów. Dzień zamknęła porażka teamu Korycki/Chiniewicz, którzy nie poradzili sobie z Litwinami.
Już teraz wiadomo, że sportowo turniej Beach Pro Tour Warsaw 2022 presented by Monta zapisze się w historii polskiej siatkówki plażowej. Najważniejsze w turnieju mecze toczyć się będą w niedzielę od godziny 10:00. Finał kobiet rozegrany zostanie o 16:30, a mecz o złoto mężczyzn zaplanowano godzinę później.

Monta Beach Volley Club

ul. M. Zaruskiego 12
00-468 Warszawa

 
(+48) 510 270 501
 
boiska@montaclub.com.pl
 
JESTEŚMY OTWARCI:
pn. - czw.: 9:00 - 22:00
pt. - ndz.: 9:00 - 23:00
 
ZNAJDŹ NAS: