IV Ice-Watch Beach Volleyball Cup

Triumf Bartka Kujawskiego/Pawła Kaczorowskiego oraz Agnieszki Wołoszyn/Anety Kaczmarek

Przy słonecznej pogodzie rozegrano czwartą edycję turnieju Ice-Watch Beach Volleball Cup.

W turnieju męskim oraz damskim wzięło udział w sumie 29 par z całej polski w tym Mistrz Świata Andrzej Wrona oraz Mistrz Polski Wojciech Włodarczyk.

W kategorii mężczyzn w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się srebrni medaliści III edycji Janusz Prus/Maciej Okrzeja oraz duet Marcin Końpa/Andrzej Paszkowski. Premierowa odsłona rozpoczęła się po myśli pary Prus/Okrzeja, którzy zapewnili sobie wysoką zaliczkę (9:5) i bez problemów utrzymując wysokie prowadzenie wygrali pierwszego seta 15:10. Druga odsłona rozpoczęła się lepiej dla pary Końpa/Paszkowski, która wyrównała stan do (7:5). Prus/Okrzeja szybko odrobili straty wychodząc na prowadzenie i wygrywając drugą partię 15:11 oraz całe spotkanie 2:0.

O najwyższe miejsce na podium walczyły dwie znakomite pary: Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski, oraz Maciej Stępień/Robert Kozłowski. W premierowej odsłonie meczu było widać wyrównaną walkę punkt za punkt po obu stronach siatki. Ostatecznie pierwszy set padł łupem 16:14 dla duetu Kujawski/Kaczorowski. Dzięki skutecznej gry na siatce Bartka Kujawskiego oraz szczelnego bloku Pawła Kaczorowskiego duet wypracował sobie zaliczkę (6:3) i utrzymał je do końca spotkania wygrywając 15:9 i całe spotkanie 2:0.

IV Ice Watch beachvolley ball cup panie

Foto by Krawczyk.photo

W meczu o brązowy medal w kategorii damskiej zmierzyły się Joana Karasiewicz/Małgorzata Kaczorowska oraz Dominika Mackiewicz/Magdalena Sadlakowska. Pierwsza partia rozpoczęła się od wyrównanej gry, ale duet Mackiewicz/Sadlakowska jako pierwsze zapewniły sobie dwupunktowe prowadzenie. Parze Karasiewicz/Kaczorowska udało się jednak doprowadzić do remisu (15:15) i od tego momentu to one kontrolowały grę, wygrywając pierwszego seta (21:19). Decydująca odsłona toczyła się po myśli Karasiewicz/Kaczorowska, które od samego początku kontrolowały grę i utrzymywały się na prowadzeniu, co zaowocowało zwycięstwem (15:12) i wygraniem całego meczu 2:0.

Finał kobiet należał do duetu Agnieszka Wołoszyn/Aneta Kaczmarek, które zmierzyły się z parą Aleksandra Iwaniuk/Małgorzata Klimiuk. W pierwszym secie para Wołoszyn/Kaczmarek pewnie kończyły swoje ataki i stawiały szczelne bloki, co pomogło im w pewnym wygraniu premierowego seta (21:15). Druga partia rozpoczęła się po myśli Wołoszyn/Kaczmarek, które zapewniły sobie wysoką zaliczkę punktową 9:5. Aleksandra Iwaniuk/Małgorzata Klimiuk, próbowały dogonić rywalki ale nieskutecznie popełniając własne błędy. Para Wołoszyn/Kaczmarek dopisywały do swojego konta kolejne punkty (18:13) co pozwoliło na wygranie seta 21:15 i stanięcie na najwyższym podium Ice-Watch Beach Volley Cup.

Klasyfikacja końcowa:

Panie:

  1. Agnieszka Wołoszyn/Aneta Kaczmarek
  2. Aleksandra Iwaniuk/Małgorzata Klimiuk
  3. Małgorzata Kaczorowska/Joanna Karasiewicz
  4. Dominika Mackiewicz/Magdalena Sadlakowska

Panowie:

  1. Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski
  2. Maciej Stępień/ Robert Kozłowski
  3. Janusz Prus/Maciej Okrzeja
  4. Andrzej Paszkowski/Marcin Końpa

Sponsorem turnieju była firma: Ice-WatchElżbieta Kursa-Leder z Mary Kay Polska, San Miguel, Żywiec Zdrój

ICE Watch Beach Vollyball Cup

ICE Watch Beach Vollyball Cup 2017

Foto by Krawczyk.photo

Autor Katarzyna Orłowicz