Siostry Balcerowicz oraz Jan Król i Jan Firlej na najwyższym podium III ICE-WATCH Cup!

25 czerwca odbyła się trzecie edycja ICE-WATCH Beach Volleyball Cup, w której wystąpili zawodnicy i zawodniczki z całej Polski.

W meczu o brązowy medal wśród Pań zmierzyły się Malwina Zielińska / Paulina Zielińska oraz Agnieszka Wołoszyn / Joanna Karasiewicz. Spotkanie było bardzo zacięte i obfitowało w wiele ciekawych wymian po obu stronach siatki. Pierwszy set padł łupem Wołoszyn / Karasiewicz (15:13). Druga partia należała do duetu Zielińska / Zielińska, które szybko pozbierały się i wygrały seta 15:10. Decydująca partia rozpoczęła się od wyrównanej gry obydwu drużyn. Przy decydującej akcji więcej szczęścia miała para Wołoszyn/Karasiewicz, która wygrała 15:12 i całe spotkanie 2:1.

Finał kobiet należał do dwóch znakomitych par Aleksandry i Dominiki Balcerowicz oraz Zuzanny Kucińskiej / Oriany Miechowicz. Pierwsza odsłona meczu rozpoczęła się wyrównanie ale tuż przed końcem partii siostry Balcerowicz zaczęły budować przewagę (13:8) i wygrały seta 15:11. Drugą partię pewnie rozpoczęły siostry Balcerowicz, zapewniając sobie wysoką zaliczkę punktową nad przeciwniczkami, utrzymując ją do końca spotkania. Kucińska/Miechowicz nie były wstanie zatrzymać rozpędzonych sióstr i uległy 9:15 również w drugim secie.

Martin Chiniewicz / Michał Korycki w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z parą Piotrek Trzewik / Bartosz Pawlik. Chiniewicz / Korycki zdecydowanie wygrali premierową odsłonę (15:12). W drugim secie duet Trzewik / Pawlik poprawili swoją grę i doprowadzili do remisu (13:13). O zwycięstwie decydowały pojedyncze akcje, w których mocniejsi okazali się Chiniewicz / Korycki, wygrywając 2:0 w całym spotkaniu.

W wielkim finale trzeciej edycji Ice-Watch Beach Volleyball Cup zmierzli się Jan Król / Jan Firlej z Januszem Prusem i Maciejem Okrzeją. Kibice mogli podziwiać znakomitą grę obydwu drużyn. Premierowa odsłona spotkania po zaciętej walce należała do duetu Król / Firlej, którzy wygrali pierwszego seta 22:20! Kolejny set rozpoczął się po myśli Prus / Okrzeja, którzy wyszli na prowadzenie 17:15. Wypracowanej przewagi punktowej Prus / Okrzeja nie oddali już do końca i wygrali tę partię 21:18. Decydująca odsłona rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia Król / Firlej (7:4:). Prus / Okrzeja szybko odrobili straty doprowadzając do remisu (11:11). Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta lepsi okazali się Król / Firlej wyrywając 17:15 i całe spotkanie 2:1.

Sponsorzy turnieju: ICE-WATCH, Elżbieta Kursa-Leder Mary Key, Żywiec Zdrój, San Miguel,