I Warsaw Beach Benetton Cup

Adam Parcej/Michał Korycki złotymi medalistami I edycji Warsaw Beach Benetton Cup

28 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie na boiskach Monta Beach Volley Cup rozgrano pierwszą edycję amatorskiego turnieju siatkówki plażowej w kategorii mężczyzn Warsaw Beach Benetton Cup.

W rozgrywkach wzięło udział 27 par, które zmagały się cały dzień o najwyższe miejsce na podium.

Głównym sponsorem turnieju była firma Menrad Polska, która ufundowała zwycięzcom okulary przeciwsłoneczne marki UNITED COLORS OF BENETTON. Sponsorami wspierającymi byli 4fizjo, Eleven Australia, Restauracja Na Cyplu, Monta Beach Volley Club, Monta Music oraz Dzielnica Wisła.

Warsaw Beach Benetton Cup 1mc Adam Parcej Michał Korycki
Warsaw Beach Benetton Cup 2mc Maciej Stępień Bartosz Stępień
Warsaw Beach Benetton Cup 3mc Firlej Jan Kozłowski Robert

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dwie znane sobie dobrze pary Jan Firlej / Robert Kozłowski oraz Janusz Prus / Filip Brandt. Pierwszy set po bardzo wyrównanej walce padł łupem 15:13 dla Janka i Roberta. Druga odsłona meczu to również wyrównana wymiana ciosów po obu stronach siatki. Żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Finalnie Janek z Robertem wygrali drugiego seta 16:14 i całe spotkanie 2:0.

W wielkim finale znany duet z parkietów plażowych Adam Parcej / Michał Korycki zagrali przeciwko braciom Maciej i Bartosz Stępień. Po obu drużynach było widać zmęczenie po całym dniu zmagań w upale. Mimo to Adam z Michałem pokazali na co ich stać wygrywając całe spotkanie 2:0 (15:4,15:8).