Aktualności

Gwiazdy siatkówki plażowej zagrają na boiskach Monta Beach Volleyball Club

Gwiazdy siatkówki plażowej zagrają na boiskach Monta Beach Volleyball Club

Już za niespełna miesiąc najlepsze siatkarki i siatkarze plażowi świata zawitają do Warszawy...

by od 12 do 16 czerwca rywalizować na boiskach Monta Beach Volleyball Club w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Turniej FIVB Beach Volleyball World Tour rozegrany zostanie na obiektach stołecznego klubu po raz drugi. Do udziału w warszawskim World Tourze PZPS zgłosił łącznie 16 teamów – po osiem duetów męskich i żeńskich. Które z nich ostatecznie zaprezentują się przed polską publicznością zdecyduje się bezpośrednio przed turniejem – wszystko zależeć będzie od przyznanych dzikich kart, rozstawienia drużyn oraz ewentualnych absencji zespołów z zagranicy.

Podczas śniadania prasowego w Monta Beach Volleyball Club z dziennikarzami spotkały się Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek (BV Team), najwyżej sklasyfikowana w rankingu FIVB polska para siatkarek plażowych (18. miejsce), trener kadry Srdjan Veckov, prezes PZPS Jacek Kasprzyk oraz organizatorzy wydarzenia – dyrektor World Tour Warsaw 2019 Sebastian Michalak i współwłaściciel Monta Beach Volley Club Piotr Kamiński.

Wypowiedzi uczestników:

Srdjan Veckov (trener pary Wojtasik/Kociołek):
– Zapraszam na turniej, który rozgrywany będzie w dniach 12-16 czerwca na obiektach Monta Beach Volley Club. Będziemy mieć możliwość gry przed własną publicznością, naszymi rodzinami i znajomymi. Mam nadzieję, że będzie to świetna motywacja dla wszystkich zawodników i zawodniczek, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Życzę wszystkim udanego turnieju i do zobaczenia już niebawem.

Kinga Wojtasik (reprezentantka Polski):
– Oczywiście również zapraszam wszystkich na turniej World Tour Warsaw 2019 – tutaj, na boiska Monta Beach Volley Club. W tamtym roku zajęłyśmy tutaj dziewiąte miejsce, mam nadzieję, że w tym roku uda nam się być wyżej. Już w piątek jedziemy na turniej do Chin. Zdecydowałyśmy razem z trenerem, że wybieramy Azję. W tym tygodniu jest World Tour w Brazylii, ale zmiana stref czasowych i podróże były tak ciężkie do połączenia, że zdecydowałyśmy się tylko na turniej w Chinach. Po nim już wracamy do Polski i będziemy przygotowywać się do naszych warszawskich zmagań.

Katarzyna Kociołek (reprezentantka Polski):
– Mam nadzieję, że w tegorocznym turnieju wynik będzie jeszcze lepszy i przed własną publicznością zaprezentujemy się jeszcze skuteczniej. Presja teoretycznie może być troszeczkę większa, ale zawsze jest łatwiej grać przed własnymi kibicami. Wtedy każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony, ale mam nadzieję, że to będzie nam bardziej pomagało niż przeszkadzało.

Sebastian Michalak (dyrektor World Tour Warsaw 2019):
– Sprawy organizacyjne mają się bardzo dobrze. Za nami ten moment najtrudniejszy, czyli złożenie wszelkich dokumentów. Mimo, że zewnętrznie nie widać wykonanej pracy, to jest to jednak etap najbardziej mozolny, by pospinać wszystko formalnie. Wiele rzeczy wiąże się ze sobą, ponieważ, by złożyć dokumenty o imprezę masową musi być dograny stadion. By był dograny stadion, musimy mieć wszelkiego rodzaju atesty. Wtedy włączają się w to wszystko sanitariaty, zabezpieczenia medyczne, ochrona itd. Tych elementów składowych jest dużo. Wydaje mi się, że wszystkie są już ustalone. Pozostała nam kosmetyka i dopieszczenie szczegółów, a w sferze wewnętrzno- organizacyjnej dogranie list, osób, które będą pracować przy turnieju, a także oczekiwanie na rozpoczęcie budowy na obiekcie Monty. Rozpoczynamy ją 30 maja i to jest dzień, w którym zjedzie tu 10 tirów ze sprzętem - taki mamy harmonogram. Od pierwszych dni czerwca będzie widać jak wszystko będzie rosło. Termin zakończenia największych prac mamy ustalony na 7 czerwca, czyli wtedy mamy mieć zamknięty temat stadionu, infrastruktury i pozostanie nam weekend na wyposażenie wszystkich obiektów, zelektryfikowanie, podpięcie wszystkiego, zamontowanie nagłośnień i brandingu, itd. Mam nadzieję, że w poniedziałek będziemy mogli spojrzeć na piękny, powiewający flagami narodowymi stadion.

Piotr Kamiński (współwłaściciel Monta Beach Volley Club):
– Mamy już ubiegłoroczne doświadczenia i pewne przemyślenia. W związku z tym skoncentrowaliśmy się w dużej mierze na strefie eventowej, by wyjść do społeczności warszawskiej z różnymi atrakcjami i poprzez aktywności związane z relaksem i zabawą zwiększać zainteresowanie siatkówką plażową. Planujemy wiele różnorodnych wydarzeń, a ponieważ jesteśmy w strefie Wisły, to m.in. zorganizujemy dla naszych gości darmowe wycieczki statkiem po rzece. Nasi sponsorzy przygotują również dla kibiców liczne konkursy i aktywności. Teren jest otwarty dla wszystkich warszawiaków. Z pracami technicznymi i przygotowawczymi ruszamy około 20 maja, a ich intensyfikacja nastąpi na przełomie maja i czerwca, gdy zacznie powstawać stadion główny i całe zaplecze World Tour. Wtedy będzie się naprawdę dużo działo.

Monta Beach Volley Club

ul. M. Zaruskiego 12
00-468 Warszawa

 
(+48) 510 270 501
 
boiska@montaclub.com.pl
 
JESTEŚMY OTWARCI:
pn. - czw.: 9:00 - 22:00
pt. - ndz.: 9:00 - 23:00
 
ZNAJDŹ NAS: