Aktualności

POZNALIŚMY LISTĘ STARTOWĄ WORLD TOUR WARSAW 2018

POZNALIŚMY LISTĘ STARTOWĄ WORLD TOUR WARSAW 2018

Sześć polskich par w turnieju głównym i trzy w kwalifikacjach, w sumie 118 duetów z całego świata

– tak zapowiadają się zmagania w rozpoczynającym się za pięć dni czterogwiazdkowego turnieju World Tour Warsaw 2018 (27 czerwca – 1 lipca). Jest jedno nazwisko, które najbardziej przykuwa uwagę kibiców.

Ma 43 lata, trzy medale olimpijskie, 56 zwycięstw w cyklu World Tour w 230 turniejach. O kogo chodzi? To Ricardo Santos – brazylijski multimedalista i jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy plażowych globu. W tym sezonie wrócił na boisko w parze z 25-letnim Guto (Gustavo Carvalhaes) i jest na liście startowej turnieju w Warszawie. Ten „nowy” duet będzie musiał rozpocząć rywalizację od fazy country quota razem z dwójką innych brazylijskich par o prawo gry w turnieju. – Po tych wszystkich zmianach potrzebowałem dobrego blokującego i pierwszą osobą, którą przyszła mi na myśl był Ricardo. Chociaż miał trochę przerwy w regularnych występach na boisku, to widziałem go ostatnio w akcji i i jestem przekonany, że jego doświadczenie nam pomoże – mówił Guto przed ich startem pod koniec maja w Major Series.

Po ostatnim sezonie jak zwykle roszad w parach nie brakowało. Duet mistrzów świata z Wiednia sprzed roku – Evandro Goncalves i Andre Loyola Stein (wówczas 23-letni stał się najmłodszym mistrzem globu w historii) przyjadą do Warszawy, ale już w innym zestawieniu. Evandro w parze z Vitorem Felipe, zaś Andre z jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w stawce. Jego partnerem boiskowym jest teraz Alison Cerutti – mistrz olimpijskie z Rio de Janeiro i srebrny medalista z Londynu. Na liście startowej turnieju głównego są także lubieni przez polskich kibiców Łotysze – Janis Smedins i Aleksandrs Samoilovs.

Z polskich par w turnieju głównym zagrają liderzy rankingu World Tour Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a także Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz oraz Kacper Kujawiak i Maciej Rudol. Przez kwalifikacje przejdą Marcin Ociepski i Jarosław Lech.

Z kolei w turnieju kobiet zobaczymy dwa duety, które rozpoczną zmagania od fazy grupowej – Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek, które w październiku ubiegłego roku, sięgnęły po srebro turnieju trzygwiazdkowego w Quinzhou. oraz Jagoda Gruszczyńska oraz Aleksandra Gromadowska. W kwalifikacjach wystąpi dwójka par z Polski: Martyna Kłoda i Agata Ceynowa oraz Marta Duda i Marta Łodej.

W Warszawie zabraknie aktualnych mistrzyń świata i olimpijskich – Niemek Laury Ludwig i Kiry Walkenhorst, bo pierwsza z nich zdecydowała się na przerwę macierzyńską. Kraj naszych zachodnich sąsiadów będzie za to kolejny rok reprezentować pochodząca z Polski Małgorzata Kozuch, która zagra z Karlą Borger. Dwukrotna halowa wicemistrzyni Europy próbuje teraz swoich sił na piasku i zależy jej na dobrym występie w naszym kraju. W turnieju głównym kobiet prym wiodą pary z Brazylii. Zagra ich aż trójka w tym m.in. triumfatorki czterogwiazdkowego turnieju World Tour w Itapemie – Agatha Bednarczuk (ona także ma polskie korzenie) z Eduardą Santos.

Lista startowa turnieju żeńskiego
Lista startowa turnieju męskiego

Monta Beach Volley Club

ul. M. Zaruskiego 12
00-468 Warszawa

logo montaclub blank

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
(+48) 510 270 501
 
boiska@montaclub.com.pl
 
JESTEŚMY OTWARCI:
pn. - czw.: 9:00 - 22:00
pt. - ndz.: 9:00 - 23:00
ZNAJDŹ NAS: