World Tour 2018

white gold

„Stolica Polski będzie stolicą siatkówki plażowej!”

1

Po erze Starych Jabłonek i Olsztyna, czas na powrót siatkówki plażowej na światowym poziomie do stolicy Polski. Już za nieco ponad miesiąc (27 czerwca – 1 lipca) na obiektach Monta Beach Volley Club zostanie rozegrany czterogwiazdkowy turniej w cyklu World Tour. Udział wezmą czołowi polscy kadrowicze oraz najlepsze światowe duety.

Początek rywalizacji globalnej czołówki siatkówki plażowej na polskich boiskach sięga 2004 roku, kiedy to w Starych Jabłonkach odbył się pierwszy turniej z cyklu World Tour – jednocześnie pierwszy rozgrywany w tej części Europy! Od tamtej pory rywalizacja najlepszych duetów w naszym kraju stała się już tradycją, która teraz wraca do stolicy.

– Wielkie międzynarodowe wydarzenie w siatkówce plażowej w Polsce wraca do korzeni. Przypomnę tylko, że w roku 2002 na Placu Defilad odbył się pierwszy pokazowy turniej z udziałem pierwszego w historii dyscypliny mistrza olimpijskiego - Karcha Kiraly’ego. I pomyśleć, że tamto wydarzenie miało charakter promujący siatkówkę plażową. Od tamtego czasu mamy w Polsce regularnie World Toury, a pięć lat temu w naszym kraju odbyły się mistrzostwa świata. Była era Starych Jabłonek, potem Olsztyna a teraz, tak jak w roku 2006 World Tour odbędzie się w stolicy naszego kraju. Z tą różnicą, że wówczas na Agrykoli rywalizowały tylko panie, a teraz będziemy mieli i panie i panów.

Pragnę serdecznie podziękować władzom samorządowym Warszawy za przychylność i wsparcie naszego turnieju, który – o czym jestem przekonamy będzie znakomita promocją stolicy na arenie międzynarodowej. Pragnę zwrócić uwagę, że Warszawa regularnie jest gospodarzem wydarzeń sportowych najwyższej rangi, co dowodzi, że miasto jest bardzo przychylne sportowi.

Winszuję także Piotrowi Kamińskiemu, dyrektorowi turnieju odwagi w podjęciu bardzo trudnego zadania: przygotowania logistycznego wydarzenia. Bardzo cieszy, że w Warszawie powstał i tak znakomicie funkcjonuje kompleks dedykowany siatkówce plażowej. Odrębnym, szczególnie wartym podkreślenia jest walor związany z położeniem Monta Club. Gwarantuję, że tak pięknie usytuowanego obiektu nie ma na całym świecie.

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapraszam do udziału w najważniejszym w Polsce wydarzeniu w siatkówce plażowej – World Tour Warsaw 2018 – powiedział Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

W tegorocznych zmaganiach może wziąć udział 128 par, a już setka przesłała swoje zgłoszenia. Wśród nich nie zabraknie także najlepszych reprezentantów Polski m.in. wiceliderów światowego rankingów i olimpijczyków z Rio de Janeiro – Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora.

Areną zmagań podczas rozpoczynającego się pod koniec czerwca turnieju będą obiekty Monta Beach Volley Club. Rywalizacja toczyć się będzie na czterech boiskach, a piątym z nich będzie stadion na którego trybunach zasiądzie ponad 2500 kibiców.

– Monta Beach Volley Club to nie tylko miejsce ale i społeczność pasjonatów siatkówki plażowej z ponad 10 letnią tradycją. Klub powstał z pasji ludzi lubiących sport i kochających siatkówkę plażową. Nie sądziliśmy, że siatkówka plażowa w Warszawie, w Polsce ma tylu fanów – aktywnych fanów. Jeśli tylko aura sprzyja, to miejsce tętni życiem. Nie ukrywam, że inspiracją do podjęcia się zadania organizacji World Tour-u była ubiegłoroczna wizyta w naszym klubie Arego Gracy – Prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej. Prezydent, zdumiony położeniem Monty rzucił całkiem poważnie: „...przecież to znakomite miejsce na World Tour”. I tak ja, jak i moi współpracownicy pomyśleliśmy: dlaczego nie?

Dziękuję za przychylność i wsparcie władzom Warszawy. To znakomity gest wobec mieszkańców stolicy, którzy otrzymują możliwość zobaczenia światowej elity w siatkówce plażowej, bliższego poznania uroczego miejsca na Cyplu Czerniakowskim i udziału w kapitalnej zabawie, bo siatkówka plażowa to słońce, piękne siatkarki, przystojni siatkarze i zabawa przy kapitalnej muzyce. Uczynimy wszystko by przeprowadzić turniej sprawnie i zagwarantować... pogodę – powiedział Piotr Kamiński, dyrektor World Tour Warsaw 2018.

Organizacja turnieju nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta st. Warszawy.– W imieniu Pani Prezydent, Hanny Gronkiewicz-Waltz pragnę wyrazić ogromną satysfakcję, że dzięki staraniom Polskiego Związku Piłki Siatkowej we współpracy z Monta Beach Volley Club, w Warszawie odbędzie się kolejne, wielkie międzynarodowe wydarzenie sportowe. Sport jest jedną z najskuteczniejszych form promocji i władze Warszawy mają tego pełną świadomość. Pragniemy mocno zaakcentować na arenie międzynarodowej, że stolica Polski jest miastem konsekwentnie popularyzującym sport przez wielkie i małe „S”. Życzę także naszym reprezentacyjnym parom by w Warszawie cieszyły się z obecności na podium – powiedział Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta st. Warszawy.

Wstęp na mecze rozgrywane na stadionie głównym będzie bezpłatny od środy do piątku (27-29 czerwca), zaś na weekendowe zmagania (30 czerwca-1 lipca) obowiązywać będą bilety dostępne na stronie: ebilet.pl

Sponsorami i Partnerami turnieju World Tour są:
Orlen, Blachy Pruszyński, LeaseTake.pl, ICE-WATCH, Auto Idea Sp. z o.o. , Napiachu.pl., Decathlon, Hard Beans, Piekarnia Grzybki.

Monta Beach Volley Club

ul. M. Zaruskiego 12
00-468 Warszawa

logo montaclub blank

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
(+48) 510 270 501
 
boiska@montaclub.com.pl
 
JESTEŚMY OTWARCI:
pn. - czw.: 9:00 - 22:00
pt. - ndz.: 9:00 - 23:00
ZNAJDŹ NAS: