Previous Next

Kolejny turniej Monta Warsaw Beach rozegrany!

W niedzielę 24 lipca przy pięknej pogodzie zakończył się drugi tegoroczy turniej Monta Warsaw Beach. Wielkie gratulacje dla Alicji Zięby i Agnieszki Makaruk, Adama Pempiaka i Czarka Żyłkowskiego!
W turnieju kobiet do walki o złoto przystąpiły Oriana Miechowicz/ Zuzanna Kucińska oraz Alicja Zięba/ Agnieszka Makaruk. Pierwszy set to wyrównana gra po obu stronach siatki. Dzięki mocnym atakom Oriany Miechowicz oraz dobrej zagrywce Zuzanny Kucińskiej zbliżyły się do rywalek (6:8).

Doświadczona para Zięba/Makaruk jednak szybko odzyskała przewagę i wygrała pierwszą partię do 12. Druga odsłona obfitowała w niesamowitą grę w obronie Alicji Zięby, która ostatecznie pozwoliła wygrać w decydującym secie do 8 i całę spotkanie 2:0.
Brązowe medale wywalczyły Kinga Pakuła/Ania Sulej, które w meczu o 3. miejsce okazały się lepsze dopiero w tie breaku od Anety Kaczmarek/ Anny Lipińskiej.
Finał męski rozstrzygnął się pomiędzy duetem Czarek Żyłkowski/ Adam Pempiak a Tobiasz Kaniewski/ Mateusz Furtak. Jak przystało na taki pojedynek, nie brakowało w nim emocjonujących wymian, efektownych ataków czy widowiskowych obron. Mimo ambitnej walki w drugim secie, skuteczniej swoje akcje wyprowadzał Czarek Żyłkowski i Adam Pempiak, którzy sukcesywnie budowali swoją przewagę i to oni zakończyli rywalizację na pierwszy miejscu wygrywając 2:0 ( 16:14, 15:10).
W meczu o brąz przystąpili Tomasz Karbowicz, który pierwszy raz grał z Piotrem Trzewikiem oraz znana para polskich plaż Michał Słyk/ Tomasz Gniewosz. Zawodnicy obu drużyn zapewnili kibicom emocjonujące widowisko. W obronie znakomicie spisywał się Tomasz Gniewosz a na siatce brylował Michał Słyk. Jednak po drugiej stronie nie dozatrzymania był Piotr Trzewik w ataku oraz Tomasz Karbowicz na zagrywce, którzy wygrali po zaciętej walce całę spotkanie 2:0 (15:13, 16:14).